Nowa książka Andrzeja Kavchaka – „The Katyn Forest Massacre”

13 września 2020

Szanowni Państwo,

Przyjaciele Instytutu Naukowego im. Oskara Haleckiego w Kanadzie.

Chciałbym przekazać Państwu ważną wiadomość o ukazaniu się nowej książki w jęz. angielskim, naszego członka, Pana Andrzeja Kavchaka p.t. The Katyn Massacre: An Annotated Bibliography of Books in English przez Amazon.com.

Serdecznie gratulacje dla Pana Andrzeja Kavchaka.

Ta ważna pozycja książkowa przedstawia opis 38 wybranych książek opublikowanych w jęz. angielskim, o Zbrodni Katyńskiej. Powinna być zakupiona przez każdego kto interesuje się polską historią, a szczególnie przez studentów zainteresowanych II wojną światową.

Manipulacja i fałszowanie polskiej historii i historii Środkowo-Wschodniej Europy, nieustannie trwa w Kanadzie i w USA. Kilka tygodni temu obchodziliśmy rocznicę paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939, a teraz obchodzimy tragiczną rocznicę inwazji Niemiec hitlerowskich i Rosji Sowieckiej na Polskę.

Książka Andrzeja Kavchaka, wnuka ofiary Katynia, kapitana WP i adwokata Stanisława Kawczaka przedstawia Zbrodnię Katyńską, na podstawie wybranych

książek opublikowanych w jęz. angielskim (w tym również książek przetłumaczonych z jęz. polskiego). Podczas tej zbrodni znacząca część doborowego przedwojennego polskiego korpusu oficerskiego i polskiej elity została brutalnie zamordowana w kwietniu i w maju 1940 przez sowieckie siły NKWD i komunistów sowieckich.

Jestem pod wrażeniem tej książki i miałem możność napisania do niej Słowa Wstępnego.

Polecam ją wszystkim Państwu.

Z poważaniem,

Dr inż. Aleksander Maciej Jabłoński

Prezes – Instytut Naukowy im. Oskara Haleckiego w Kanadzie

Sierpień 2020, Ottawa, Ontario, Canada

English version:

http://idmn.pl/index.php/en/2020/09/13/announcement-of-the-new-book-by-andrew-kavchak
Autor: Redakcja IDMN