Ferie zimowe 2024 w Centrum Edukacyjnym IDMN

3 stycznia 2024 obrazek_wyróżniający

Spędzacie ferie zimowe w Warszawie? Świetnie się składa, bo przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę w naszym Centrum Edukacyjnym przy ul. Andersa 20. Będziecie mogli skorzystać z naszych warsztatów edukacyjnych, poznać życie swoich rówieśników sprzed 100 lat czy zagrać w edukacyjną grę planszową. Dla tych, którzy chcą wykorzystać wolne dni na powtórki do matury przygotowaliśmy specjalne zajęcia. Pamiętajcie, ferie w mieście wcale nie muszą być nudne!

Wystawa „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość 100 lat temu”
15-26 stycznia 2024 r., godz. 10:00-18:00

Jak młode osoby żyjące sto lat temu radziły sobie z problemami w szkole, jak spędzały czas wolny i jak układały się ich relacje rodzinne i koleżeńskie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź na naszej wystawie!
Wystawa powstała z wykorzystaniem materiałów zgromadzonych w archiwum naszego Instytutu, w których znajduje się wiele dokumentów dotyczących dzieciństwa. Wśród nich prezentujemy korespondencję, fragmenty dzienników, szkolnych zeszytów, rysunków, czy map.

Przygotowaliśmy specjalne zadania, które uda się rozwikłać tylko dzięki informacjom znajdującym się na wystawie! Każdy uczestnik otrzyma od nas gadżety tematyczne.

Warsztaty linorytnicze
23 stycznia 2024 r., godz. 11:00

Uczestnicy będą mogli stworzyć własną pocztówkę, pierwszą stronę gazety, czy ulotkę!

Linoryt to tradycyjna technika graficzna, zaliczana do druku wypukłego, wykorzystywana do tworzenia gazet i plakatów. Każdy z uczestników warsztatów za pomocą specjalistycznych narzędzi będzie mógł przygotować własny projekt wyryty w linoleum, który zostanie odbity za pomocą tuszu drukarskiego na bawełnianych torbach i papierze. Przygotowana w trakcie warsztatów matryca jest wielokrotnego użytku, może służyć również jako pieczątka.

Warsztaty dla maturzystów

Jak analizować źródła historyczne na maturze?
23 stycznia 2024 r., godz. 12:00
Jak napisać wypracowanie maturalne?
25 stycznia 2024 r., godz. 12:00

Każde ze spotkań będzie zawierało krótką część teoretyczną, po której przejdziemy do rozwiązywania zadań maturalnych. Zajęcia będą obfitować w garść praktycznych wskazówek. Dowiecie się, jak prawidłowo skonstruować odpowiedź w zadaniach maturalnych, napisać świetne wypracowanie, czy rozplanować sobie czas podczas egzaminu. Omówimy też w jakich sytuacjach zdający najczęściej tracą punkty i jak tego uniknąć.

Zapisy za pośrednictwem maila: centrum.edukacyjne@idmn.pl

Gra planszowa „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”
17 stycznia 2024 r., godz.13:00-15:00
24 stycznia 2024 r., godz.13:00-15:00

Planszowa gra edukacyjna „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą” jest skierowana zarówno dla uczniów, studentów, miłośników historii, jak i całych rodzin. To pasjonująca przygoda, w której wspólnie można odkrywać najważniejsze postacie i wydarzenia ze świata polityki, nauki, kultury, czy sportu dwudziestolecia międzywojennego. Wędrując po mapie II RP, dowiecie się, m.in. kto był pierwszym przeciwnikiem polskiej reprezentacji w piłce nożnej, gdzie Polacy jeździli na wakacje i kto budował polską scenę polityczną po wojnie?

Zapraszamy do wspólnej rozgrywki!

Wszystkie zajęcia odbędą się w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie. W razie pytań piszcie na adres: centrum.edukacyjne@idmn.pl.

Autor: Redakcja IDMN