Jak uczyć o Kościele? Szkolenie dla katechetów w Centrum Edukacyjnym IDMN

25 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

W weekend 22-23 kwietnia br., w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyło się szkolenie dla katechetów pt. „Jak uczyć o Kościele? Tematy i sprawy trudne w Kościele”. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu „Mozaika Niepodległości”, którego partnerem jest Fundacja PKO Bank Polski.

Szkolenie przeznaczone było dla nauczycieli religii w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem było przede wszystkim zwiększenie kompetencji uczestników w nauczaniu o tematach i sprawach Kościoła, których podjęcie na zajęciach często nastręcza nauczycielom trudności.

Podczas serii weekendowych wykładów uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze sposobami przeprowadzania zajęć o historii Kościoła, zagadnieniach takich jak wyprawy krzyżowe, stosunek Kościoła wobec systemów totalitarnych czy rola i współczesna percepcja zgromadzeń zakonnych. Zajęcia poprowadzili ks. dr Kazimierz Ginter, Konrad Komarnicki, prof. Paweł Skibiński oraz dr hab. Monika Waluś.

Drugiego dnia szkolenia w ramach zajęć uczestnicy wybrali się do Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie, gdzie Paweł Kęska zapoznał ich z zagadnieniem tajnych współpracowników UB wokół ks. Jerzego. Serię wykładową zamknęło wystąpienie dr. Przemysława Pazika pt. „Kościół Katolicki – straty wojenne”.

Dziękujemy, że byliście z nami!

Autor: Redakcja IDMN