Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

24 sierpnia 2023 obrazek_wyróżniający

Już w najbliższy wtorek, 29 sierpnia br., o godz. 17:30 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Wtorkowe spotkanie będzie świetną okazją do tego, by poznać wszelkie szczegóły wystawy, a także usłyszeć historie, które ostatecznie nie znalazły się w treści ekspozycji. Nie zabraknie także opowieści o kulisach jej powstawania oraz rozstrzygnięcia problemu, czy dzieci i młodzież żyjący sto lat temu naprawdę byli tacy sami jak ich rówieśnicy żyjący w 2023 r.? Na te i wiele innych pytań opowie kuratorka wystawy, kierowniczka Działu Dokumentacji IDMN, Klara Sakiewicz.

„Nie tacy inni” w wakacje 2023
W okresie wakacyjnym wystawę „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” można obejrzeć w naszym Centrum Edukacyjnym przy ul. Andersa 20 w Warszawie, od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00. Na odwiedzających nas w tym czasie gości czekają także nasze materiały promocyjne. Eskpozycja trwa do 2 września.

Odpoczywający tego lata w stolicy polskich Tatr również mogą obejrzeć wystawę o dzieciństwie i młodości sprzed 100 lat. Ekspozycja mieści się przed Kinem Sokół w Zakopanem i będzie ją można oglądać do 1 września br. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego w ramach projektu „Mozaika Niepodległości” i Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Zakopanem.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYSTAWIE

Autor: Redakcja IDMN