Poznaliśmy zwycięzców turnieju gry planszowej o dwudziestoleciu międzywojennym!

7 listopada 2023 obrazek_wyróżniający

Za nami turniej gry planszowej IDMN „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”. Rywalizacja od początku była niezwykle wyrównana i emocjonująca. Uczniowie z całej Polski sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności strategiczne, wędrując po mapie II RP, poznając najważniejsze postacie i wydarzenia tego okresu. Gratulujemy laureatom, a wszystkich pasjonatów dwudziestolecia międzywojennego zachęcamy do korzystania z gry na co dzień.

Przebieg zmagań
Turniej otworzył Dominik Mika, kierownik Działu Edukacji IDMN, który podkreślił, że gra planszowa „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą” jest szansą na zainteresowanie młodych ludzi okresem II RP i przybliżenie im największych osiągnięć polskiej kultury tego okresu.

– Jest to jedna z naszych najnowszych produkcji edukacyjnych – zaznaczył Dominik Mika. – Dzięki tej grze poznacie wyjątkowe postacie, wydarzenia, miejsca II RP oraz walory rywalizacji – dodał, przybliżając zawodnikom założenia turnieju.

Uczestnicy rywalizacji zostali losowo podzieleni na cztery drużyny. Ten etap rozgrywki zakończył się wyłonieniem czterech uczniów z najwyższym wynikiem w każdej z grup, którzy przeszli do fazy finałowej.

Zwycięzcy turnieju
Rywalizacja do samego końca była niezwykle wyrównana i emocjonująca. Uczestnicy dali się poznać nie tylko jako znawcy historii czy kultury dwudziestolecia międzywojennego. Każdy z nich umiejętnie planował także swoje posunięcia, realizując przyjętą strategię.

Zwracając się do najlepszych uczestników rywalizacji, Dominik Mika pogratulował im znakomitych wyników i wiedzy o II RP. Wyraził jednocześnie przekonanie, że turniej to tylko element pasjonującej przygody z dwudziestoleciem, którzy młodzi gracze będą rozwijać i zgłębiać.

Ostatecznie najlepsza okazała Maja Kozioł, która odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania podczas całego turnieju gry planszowej IDMN „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”. Maja na co dzień uczy się w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy!

Gra edukacyjna „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą”
Gra „Dwudziestolecie. Poznaj II Rzeczpospolitą” w pasjonujący sposób opowiada o okresie II RP. To szansa, aby lepiej poznać zarówno najważniejsze postaci i wydarzenia polityczne tego okresu, jak i ciekawostki dotyczące sportu, turystyki czy kultury. Pomocą w zgłębianiu wiedzy są karty historii dołączone do zestawu.

Więcej na temat gry TUTAJ

Autor: Redakcja IDMN