Warsztaty: „Rodzinna sobota – gry i zabawy międzywojenne” już za nami!

28 stycznia 2023 obrazek_wyróżniający

W sobotę, 28 września br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 odbyły się warsztaty „Rodzinna sobota – gry i zabawy międzywojenne”. Wydarzenie towarzyszyło wystawie „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, którą oglądać można do 6 lutego!

Zajęcia poprowadziła Joanna Mruk, historyk zajmująca się modą oraz życiem codziennym podczas II wojny światowej. W wydarzeniu w rodzinnym gronie licznie uczestniczyły dzieci oraz inni zainteresowani. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję poznać w praktyce gry i zabawy z dwudziestolecia międzywojennego. Był to także świetny czas międzypokoleniowej integracji.

Warsztaty nawiązywały tematycznie do naszej wystawy „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, której ważny segment stanowi rozrywka ówczesnych dzieci. Oglądając ekspozycję można dostrzec dużą kreatywność w wymyślaniu nowych zabaw i rozrywek, która jak się okazało, stanowi cechę właściwą dzieciom wszystkich epok. Bowiem także uczestnicy naszych warsztatów mieli okazję się nią wykazać.

„Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

Naszą wystawę oglądać można do 6 lutego br. w Centrum Edukacyjnym IDMN. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” to ekspozycja przedstawiająca przez pryzmat różnych dziedzin życia to wszystko, co miało wpływ na ukształtowanie się tożsamości i patriotycznych postaw Polek i Polaków, które przejawiały się także w zasługach dla Ojczyzny na różnych polach działalności. Jednocześnie eksponuje elementy podobne w dzieciństwie na przestrzeni lat, co pozwala poczuć wspólnotę pokoleń, łączącą nas z naszymi rodakami z przeszłości.

Więcej o wystawie dowiecie się TUTAJ.

Więcej o pozostałych wydarzeniach towarzyszących dowiecie się TUTAJ.

Autor: Redakcja IDMN