Wraca wystawa „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”!

18 lipca 2023 obrazek_wyróżniający

Z radością informujemy, że nasza wystawa pt. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” ponownie będzie dostępna dla zwiedzających. Od dzisiaj do 2 września można ją obejrzeć w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Wystawa eksponowana jest także plenerowo w Zakopanem przed kinem Sokół, przy ul. Orkana 2. Serdecznie zapraszamy!

Powrót wystawy

Serdecznie zachęcamy do odwiedzania w okresie wakacyjnym naszej wystawy pt. „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”. Ekspozycja ponownie zawitała do naszego Centrum Edukacyjnego przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Można ją oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach 10.00-18.00. Na odwiedzających nas w tym czasie gości czekają także nasze materiały promocyjne.

Wystawę „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” można zobaczyć również podczas wakacyjnego odpoczynku w Zakopanem! Ekspozycja mieści się będzie przed Kinem Sokół i będzie ją można oglądać do 1 września br. Przedsięwzięcie w stolicy polskich Tatr zostało zrealizowane dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego w ramach projektu „Mozaika Niepodległości” i Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Zakopanem.

„Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

Wystawa ma na celu ukazanie perspektywy dzieci i młodzieży, których okres młodości przypadał na czas od końca XIX wieku do połowy XX wieku. Ekspozycja porusza takie zagadnienia, jak światopogląd, wiara, relacje międzyludzkie, codzienność, rozrywka i kultura czy edukacja młodych ludzi. Jej twórcy wykorzystali materiały zgromadzone w archiwum naszego Instytutu, w którym znajduje się wiele dokumentów dotyczących dzieciństwa. Wśród nich prezentujemy korespondencję, fragmenty dzienników, szkolnych zeszytów, rysunków oraz map.

Więcej o wystawie przeczytacie TUTAJ

Wystawa IDMN: „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”

Koncepcja i teksty plansz: Klara Sakiewicz, Paulina Rosa

Opracowanie graficzne: Michał Czartoszewski

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN