IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Spiritus movens polskiej niepodległości? Refleksje w 130 lat od utworzenia Ligi Narodowej”

17 stycznia 2024 obrazek_wyróżniający

W dniach 19-20 stycznia br. w Instytucie Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Spiritus movens polskiej niepodległości? Refleksje w 130 lat od utworzenia Ligi Narodowej”, nad którą patronat objął Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Organizatorami wydarzenia jest Sekcja Dziejów Myśli Politycznej oraz Sekcja Historii Walk Polaków o Niepodległość KNHS UJ we współpracy z Korporacją Akademicką Akropolia Cracoviensis.

W związku z przypadającą w ubiegłym roku 130. rocznicą powstania Ligi Narodowej, organizatorzy proponują refleksję nad historią jednej z najważniejszych organizacji politycznych działających na obszarze trzech zaborów od 1893 r. Tematami, które szczególnie zostaną omówione w trakcie obrad to m.in. sytuacja Ligi Narodowej w poszczególnych zaborach, wpływ Ligi Narodowej na odzyskanie przez Polskę niepodległości, czy życiorysy wybranych członków Ligi Narodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Pełny program znajdziecie poniżej. Więcej informacji na stronie organizatora – KLIKNIJ TUTAJ.

Autor: Redakcja IDMN