Kolejne warsztaty dla katechetów zorganizowane przez IDMN i ORE już za nami!

14 grudnia 2022 obrazek_wyróżniający

W miniony weekend, 10 i 11 grudnia br., w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie odbyły się szkolenia w formie warsztatowej dla katechetów poświęcone dziejowemu znaczeniu polskiego Kościoła oraz jego wpływowi na Kościół powszechny. Zajęcia zorganizowane zostały w ramach cyklu spotkań powstałego we współpracy IDMN z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Warsztaty chronologicznie obejmowały dzieje Kościoła od średniowiecza po XX w. Wśród prelegentów znaleźli się Michał Gniadek-Zieliński, dr Karol Mazur, dr hab. Monika Waluś, prof. Paweł Skibiński oraz Agnieszka Bejnar-Bejnarowicz. Poruszono zarówno wątki związane z politycznym, kulturalnym, jak i społecznym wymiarem wpływów Kościoła polskiego, przede wszystkim w kontekście jego relacji z Kościołem powszechnym. Na tytułowe zagadnienie spojrzano nie tylko w ujęciu najbardziej znanych wydarzeń z historii politycznej, ale również przez pryzmat ważnych z perspektywy dziejów Kościoła polskich postaci, takich jak święci Wojciech i Stanisław, św. Faustyna Kowalska czy św. Jan Paweł II.

Warsztaty są efektem porozumienia IDMN z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, nawiązanego w lipcu bieżącego roku, które za swój cel stawia współpracę w organizacji wydarzeń doskonalących kompetencje nauczycieli oraz wzajemne wsparcie merytoryczne. Zajęcia zorganizowane w ramach bieżącego cyklu skierowane były do nauczycieli historii, muzyki i katechetów. Udział w szkoleniach był bezpłatny, a uczestnicy mogli liczyć na otrzymanie zaświadczenia potwierdzającego ich udział. Zajęcia odbywały się w dwóch formach, część z nich miała charakter zajęć online, część odbywała się cyklicznie w formie zjazdowej. Zachęcamy do śledzenia i uczestniczenia w kolejnych inicjatywach powstałych we współpracy z ORE.

Więcej informacji o szkoleniach

Autor: Redakcja IDMN