Nasze materiały edukacyjne trafiły do repatriantów w Ośrodku RODAK Środa Wielkopolska

23 lutego 2023 obrazek_wyróżniający

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obchodzonego 21 lutego, Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej przekazał na rzecz repatriantów z Ośrodka RODAK w Środzie Wielkopolskiej materiały edukacyjne, które pozwolą im lepiej zapoznać się z historią swojej Ojczyzny.

Dary w postaci publikacji, broszur i puzzli edukacyjnych przekazano za pośrednictwem pracowników Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu do Ośrodka RODAK w Środzie Wielkopolskiej, gdzie zostały wręczone z udziałem dyrektor organizacji, Izabeli Jóźwiak-Śliwińskiej, repatriantom przebywającym w Ośrodku. Dary czekają jeszcze na grupy kolejnych przybyszów, którzy powrócą do Polski w najbliższych miesiącach.

Liczymy na to, że przekazane przez nas materiały wydatnie przyczynią się do poszerzenia lub uzupełnienia wiedzy historycznej repatriantów o ich Ojczyźnie. Jednocześnie ze względu na rozmaite formy przekazanych darów jesteśmy przekonani, że każdy z nich bez względu na wiek, znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Akcja wpisuje się w misję Instytutu, jaką jest upowszechnianie wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli społeczno-politycznej, także wśród środowisk repatrianckich, gdzie krzewienie pamięci o Ojczyźnie i kształtowanie postaw patriotycznych jest szczególnie ważnym wyzwaniem. Wierzymy, że nasza działalność w tym zakresie pomoże osobom powracającym do Polski w ich procesie adaptacyjnym.

Autor: Redakcja IDMN