Za nami kolejne szkolenie dla nauczycieli zorganizowane przez ORE i IDMN

23 listopada 2022 obrazek_wyróżniający

W miniony weekend, 19 i 20 listopada, w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20, odbyły się kolejne szkolenia dla nauczycieli historii dotyczące historii Kościoła Katolickiego i katolicyzmu społecznego w Polsce. Zajęcia były kontynuacją całego cyklu spotkań organizowanego dla nauczycieli historii i katechetów w ramach współpracy Ośrodka Rozwoju Edukacji i IDMN.

Wśród prelegentów znaleźli się prof. Paweł Skibiński, zastępca dyrektora IDMN, prof. Monika Waluś, ks. Tomasz Trzaska, Artur Kolęda oraz Marcelina Koprowska, autorka bestsellerowego „Życia religijnego podczas Powstania Warszawskiego”. W trakcie spotkania przekrojowo poruszono zagadnienia dotyczące historii Kościoła katolickiego i katolicyzmu społecznego w Polsce od XIX do XX wieku. Wśród tematów podejmowanych przez prelegentów znalazły się geografia historyczna Kościoła w Polsce, znaczenie Kościoła dla narodu polskiego w XIX w. oraz jego wpływ na polską tożsamość. W pogłębiony sposób przedstawiono rolę Kościoła w II Rzeczpospolitej, kwestię religijności w Powstaniu Warszawskim oraz rolę dziejową prymasa Stefana Wyszyńskiego, jako łącznika pomiędzy II RP a PRL.

Szkolenie odbyło się w ramach cyklu wydarzeń dla nauczycieli historii, muzyki oraz katechetów, które odbywają się w Centrum Edukacyjnym IDMN. Inicjatywa zrealizowana została w ramach współpracy, nawiązanej przez IDMN z Centrum Rozwoju Edukacji w lipcu bieżącego roku. Jeszcze kilka dni trwają zapisy na kolejne zajęcia, odbywające się do pierwszej połowy grudnia. Część grup spotyka się w formie zjazdowej, inne mają spotkania cykliczne. Udział jest darmowy, a uczestnicy po odbyciu szkolenia mogą liczyć na otrzymanie zaświadczenia potwierdzającego udział. Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnych wspólnych projektach edukacyjnych IDMN i ORE, również tych doskonalących kompetencje nauczycieli.

Więcej informacji o szkoleniach

Autor: Redakcja IDMN