„W punkt”. Żaryn: Strajk kobiet i rzeczywistość wykonywana przez te osoby jest antykulturą

12 marca 2021

W dzisiejszym odcinku programu ,,W punkt” redaktor poruszył temat m.in. decyzji parlamentu europejskiego o przyjęciu rezolucji o ustanowieniu stref wolności LGBTIQ.

Gościem dzisiejszego odcinka ,,W punkt” był Prof. Jan Żaryn z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Żaryn mówił, że ideologia to nosiciel chaosu i nowego porządku. Chaos próbuje rozbić wartości i rodzinę, która jest chroniona i jest fundamentem rozwoju społeczeństwa. 

– Musimy robić swoje. Nawet jeśli będziemy represjonowani. Nie lękajmy się. Są wartości ważniejsze – powiedział.

Profesor zaznaczył także, że prowadzenie polityki zagranicznej nie jest dzisiaj łatwe. Z jednej strony broni się wspólnoty narodowej przed infekcją, z drugiej chce się korzystać i być we wspólnocie europejskiej.

Gość programu ,,W punkt” powiedział, że wierzy w to, że tak długo, jak żyjemy we wspólnotach narodowych i możemy mieć zbiorową mentalność i tożsamość uda wypracować się jednoczące idee i pomysły, które chronią kulturę i historię zdobywaną przez wiele lat.

Prowadzący zapytał Żaryna czy jesteśmy w stanie wydyskutować wspólne wartości i cele. Profesor odpowiedział, że nie można się zniechęcać i należy bez przerwy próbować i prowadzić społeczną dyskusję.

Redaktor nawiązał do kultury i ducha polskiego narodu. Profesor Żaryn prosił, by Polacy próbowali sięgnąć do szczytu umiejętności tego, że są Polakami. Powiedział, że to wyzwanie, ale równocześnie zaproszenie

W drugiej części programu został poruszony temat strajku kobiet. Jan Żaryn przyznał, ze nie poczuwa się do zdolności prowadzenia dialogu z osobami biorącymi udział w marszach. Na antenie TV Republika zaznaczył, że są granice, których nie powinno się przekraczać. 

Źródło: https://tvrepublika.pl/W-punkt-Zaryn-Przede-wszystkim-strajk-kobiet-i-cala-rzeczywistosc-ktora-jest-wykonywana-przez-te-osoby-jest-antykultura,114054.html

Autor: Redakcja IDMN