„Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia, t. 1-2” z Nagrodą FENIKS!

20 kwietnia 2023 obrazek_wyróżniający

„Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia, t. 1-2”, pod redakcją dr. Krzysztofa Kawęckiego wydana przez IDMN oraz Wydawnictwo Neriton otrzymała Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2023 w kategorii „Historia-Niepodległa”. Odznaczenie zostało przyznane w ramach XXVIII Targów Wydawców Katolickich, odbywających się w dniach 20-23 kwietnia 2023 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. 

Kolejny FENIKS dla IDMN

Uhonorowana w kategorii „Historia-Niepodległa” Nagrodą FENIKS 2023 „Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia, t. 1-2” pod redakcją dr Krzysztofa Kawęckiego to pozycja przybliżająca czytelnikom historię ruchu narodowego w XIX i XX wieku przy pomocy obszernych haseł rzeczowych, napisanych przez wybitnych specjalistów. Tematycznie stanowi ona uzupełnienie ukazującego się równolegle „Słownika biograficznego polskiego ruchu narodowego” (t. 1–4, Warszawa 2020–2022), którego dwa pierwsze tomy także otrzymały Nagrodę FENIKS w 2021 roku

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS

Odznaczenie przyznawane jest od 1999 r. w celu promowania i wyróżniania wartościowych publikacji, które traktują o katolicyzmie lub przez swą wymowę pozytywnie ukazują wartości chrześcijańskie. Ustanowione zostało jako symbol odradzania się literatury religijnej, przez wiele lat marginalizowanej lub wprost prześladowanej przez system komunistyczny oraz budzenia się do życia wydawnictw katolickich, które wcześniej nie mogły normalnie działać.

W tym roku nagroda została przyznana w kategoriach: literacka, nauki kościelne, Kościół wobec współczesności, eseistyka,  historia, historia-Niepodległa, edytorstwo, edytorstwo – album, duchowość, świadectwo, książka dla dzieci, książka dla młodzieży, książka autora zagranicznego, tłumacz, seria wydawnicza (dzieła zebrane), publicystyka religijna oraz multimedia.

Uroczyste wręczenie statuetek przyznanych w ramach tegorocznej edycji nastąpi podczas Uroczystego Koncertu, który odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. o godz. 19.30 w katedrze św. Floriana Męczennika w Warszawie.

XXVIII Targi Wydawców Katolickich

Nagroda ogłoszona została w ramach tegorocznej edycji Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się w dniach 20–23 kwietnia 2023 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydawnictwa IDMN, w tym „Encyklopedie ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia, t. 1-2” nabyć można przy stoisku nr 34.

Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redakcja IDMN