Wydarzenia towarzyszące wystawie „Nie tacy inni…”

17 stycznia 2023 obrazek_wyróżniający

Podczas wystawy „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu”, trwającej w dniach 13 stycznia do 6 lutego br. w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie, odbywać się będzie szereg wydarzeń tematycznych. Poniżej przedstawiamy ich szczegółowy harmonogram.

Wykład i warsztaty

19 stycznia br. godz. 17:00 – wykład „Władysław Przanowski – życie i działalność twórcy Państwowego Instytutu Robót Ręcznych”. Spotkanie poświęcone postaci wybitnego inżyniera, działacza społecznego, pedagoga i innowatora edukacyjnego dwudziestolecia międzywojennego, założyciela i dyrektora Państwowego Instytutu Robót Ręcznych. Wstęp wolny.

28 stycznia br. godz. 11:00 – warsztaty „Rodzinna sobota – gry i zabawy międzywojenne”. Zapraszamy rodziny z dziećmi, a także wszystkich chętnych, do udziału w warsztatach dotyczących dawnych gier i zabaw. Uczestnicy będą mogli poznać w praktyce, w co bawili się i jak spędzali czas wolny bohaterowie wystawy „Nie tacy inni…”. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt na adres: media@idmn.pl.

Zajęcia dla szkół
Warsztaty string artu – zachęcamy do udziału w zajęciach klasy i grupy szkolne. Zgłoszenia należy kierować na adres: media@idmn.pl. Zajęcia mogą odbyć się 23, 24 lub 27 stycznia br.

Lekcje tematyczne dla grup ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: media@idmn.pl.

O wystawie
Wystawa „Nie tacy inni. Dzieciństwo i młodość sto lat temu” przygotowana została przez Dział Dokumentacji IDMN. Jej twórcy wykorzystali materiały zgromadzone w archiwum naszego Instytutu, w którym znajduje się wiele dokumentów dotyczących dzieciństwa. Wśród nich prezentujemy korespondencję, fragmenty dzienników, szkolnych zeszytów, rysunków, czy map.

Na wystawie zaprezentowana została perspektywa dzieci i młodzieży na takie zagadnienia, jak światopogląd, wiara, relacje międzyludzkie, codzienność, rozrywka i kultura, czy edukacja. Oprócz dokumentacji oddającej głos samym dzieciom przedstawione zostaną także fotografie i oficjalne dokumenty, które obrazują włączanie dzieci do wspólnoty społecznej, narodowej, religijnej, szkolnej.

Więcej o wystawie.

Autor: Redakcja IDMN