Premiera książki Przemysława Pazika „Spory i wybory ideowe katolików w Polsce 1942–1948”

20 lutego 2023 obrazek_wyróżniający

Zapraszamy spotkanie premierowe książki dr. Przemysława Pazika pt. „Spory i wybory ideowe katolików w Polsce 1942–1948”, które odbędzie się w czwartek, 2 marca br. o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie. Publikacja została wydana nakładem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego J. Paderewskiego oraz Wydawnictwa Neriton w ramach serii „Młodzi Historycy IDMN”.

Monografia stanowi studium z zakresu historii idei i struktur organizacyjnych środowisk katolicyzmu społecznego i politycznego. Jej głównym celem jest ukazanie ich genezy i przemian w trudnych warunkach II wojny światowej i lat powojennych, także z uwzględnieniem szerszej perspektywy geograficznej i polityczno-kulturowej.

Według recenzentów pozycja stanowi bardzo ważny punkt odniesienia dla dalszych badań komparatystycznych oraz istotny głos w dyskusji naukowej o postawach katolików w Polsce, idący na przekór dotychczasowym publikacjom o charakterze środowiskowym.

Premiera książki odbędzie się w czwartek, 2 marca br. o godz. 18:00 w Centrum Edukacyjnym IDMN przy ul. Andersa 20 w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział: dr Przemysław Pazik – autor książki, dr hab. Michał Gierycz, prof. UKSW oraz dr hab. Krzysztof Kosiński, prof. IH PAN.

Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o publikacji

Autor: Redakcja IDMN